PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32135}
6,7 126 139
ocen
6,7 10 1 126139
5,1 14
ocen krytyków
Kariera Nikosia Dyzmy
powrót do forum filmu Kariera Nikosia Dyzmy

Tytułowy Nikoś to wypisz-wymaluj Donald Tusk, który nie ma żadnych kompetencji do
sprawowania urzędu, wziął się w polityce nie wiadomo skąd, mami ludzi gadając im to, co
chcą usłyszeć. A jego kolesie wcale nie lepsi. Obejrzyjcie (kto jeszcze nie oglądał), stanie
Wam przed oczami obecna władza.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
yossarian84

To film na każdą władzę, wiele z filmowych postaci oparte o faktycznych polityków. Ówczesnych. A inna sprawa to to, że polityka się nie zmienia. Układy, układziki.

ocenił(a) film na 7
yossarian84

w pełni się zgadzam

yossarian84

dokładnie - udawajmy że jest fajnie z rudym, a wina pilotów jak wiadomo

ocenił(a) film na 7
ciulek

Ja nie udaje. Po prostu mam inne zmartwienia na głowie niż tusk i smoleńsk.

yossarian84

racja, w sumie jakby nie patrzeć to filmy i net są ważniejsze od ojczyzny

ocenił(a) film na 7
ciulek

dokładnie

ciulek

oczywiście.

ocenił(a) film na 8
gregus84

Popieram idealnie oddaje realia naszej polityki, szczególnie scena popijawy na polowaniu, gdzie wszyscy kłócą się o stołki

ocenił(a) film na 8
gregus84

Co racja, to racja.

gregus84

To realia nie tylko polskie ale ogólnie światowe, w Grecji, Niemczech, USA czy Japonii jest to samo. Cwaniactwo, kolesiostwo i sztuka ściemniania dla głupich tłumów wygrywa.
Nie liczę dyktatur bo tam jak ktoś się dopcha do władzy to zostaje na wieki wieków, w demokracji przynajmniej kadencja się kiedyś kończy XD

A z PO i Tuskiem jest jak z Windowsem - kiepsko, słabo i z błędami ale chwilowo nie ma nic lepszego na rynku ;]
Męczy mnie to biadolenie jaki ten "płemieł" zły, do narzekania to chętnych nie brakuje, ale jak nie PO to kto ma rządzić?

ocenił(a) film na 8
Fractal

Najważniejsze, aby podkreślić, że puenta z Twojej powyższej wypowiedzi, to tylko i wyłącznie Twój subiektywny pogląd....

Fractal

Jeszcze w Rosji jest cwaniactwo, kolesiostwo i ściemnianie.

gregus84

Porównanie może i trafne, jednak Nikosia da się lubić.

gregus84

Jakie wg ciebie są potrzebne kompetencje by być premierem? Chodzi mi o wykształcenie, umiejętności i inne aspekty, które da się obiektywnie zmierzyć.
To, że ty nie wiesz, skąd się wziął Tusk w Sejmie, nie znaczy, że nikt nie wie. Trzeba być naprawdę zacietrzewionym politycznie, by utożsamiać ten film z konkretnym rządem, tym bardziej, że ramy tego scenariusza (szybka kariera prostaka bez obycia i wykształcenia) powstały prawie 100 lat temu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones