PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32135}
6,7 126 095
ocen
6,7 10 1 126095
5,1 14
ocen krytyków
Kariera Nikosia Dyzmy
powrót do forum filmu Kariera Nikosia Dyzmy

Pazura genialny

ocenił(a) film na 9

Film jest po prostu SUPER. Nie chodzi mi tu o dobrą obsadę czy grę aktorów. Najbardziej spodobał mi się scenariusz tego filmu. Po prostu nie można wymyślić czegoś lepszego. Przede wszystkim sparodiowano tu polską scenę polityczną i losy człowieka, któremu udało się na nią dostać dzięki niezwykłemu szczęściu. W większości dzisiejszych filmów nie kończą się tragicznie, ale omal mogły się tak skończyć. W tym filmie tego nie ma i to mi się przede wszystkim podobało. Rozwój wydarzeń jest dla Nikosia coraz lepszy i nie ma momentu nagłego odwrócenia wydarzeń na gorsze, załamania tego. Ta fabuła wyróżnia go ponad inne filmy i po obejrzeniu go byłam gotowa zobaczyć jeszcze z 10 części tego filmu (jak by były) . Przy tym filmie po prostu nie można zasnąć gdyż nie ma scen nudzenia.

ocenił(a) film na 2
3Grosze

Nie oglądałaś serialu Kariera Nikodema Dyzmy z Romanem Wilhelmii w roli głównej, skoro zachwycasz się tym gniotem.
Ten film to tylko mierna kalka swojego pierwowzoru, chociaż pokazuje, że nowela Dołęgi-Mostowicza wciąż jest aktualna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones